ארונות תקשורת

בכל מבנה, בין אם מבנה מגורים, ארגון או מבנה מסחרי ותעשיה קיים צורך בארון תקשורת שירכז את כל החווט הציוד האקטיבי והחיבורים המהווים את המענה לצרכי התקשורת והביטחון של המבנה.
ארונות התקשורת מותקנים בסיום עבודות הבינוי, כאשר בהמשך, בהתאם לדרישות המבנה וספקי התקשורת יבוצעו ההתקנות וההתאמות להזרמת צרכי התקשורת של הנוכחים בו.
מה מכילים ארונות תקשורת?
בדומה למכסה המנוע של הרכב, בפתיחה של ארונות תקשורת, העין הבלתי מקצועית לא תבחין במהות התכולה, בשימוש או בתקלות אפשריות. ארונות תקשורת איכותיים שהותקנו במקצועיות ותוך אספקת כל המוצרים הנדרשים יכללו מדפים שונים, פנלים לניתוב הכבילה, כבלים שונים, (טלפוניה, מחשוב, טמ"ס, אזעקה, בקרת כניסה וכריזה) נתבים, מתגים, מגברים שונים ,ספקי כוח ואלמנטים נוספים.
כל אלו חייבים להיות מתוכננים בקפידה עקב שילוב רחב בין המערכות כמו גם התנהלות על פי כללי בטיחות נדרשים.
יש להקפיד בארונות תקשורת על נושא פליטת החום, (מיזוג ושאיבה) על מקורות המתח המזין (UPS) על ניידות (גלגלים או פטריות קבועות) ועל תעלות פנימיות להולכת הכבלים.

טלפוניה ואינטרנט – ארונות תקשורת נפרדים?
בעבר נהוג היה להתקין ארונות תקשורת נפרדים לתקשורת הטלפונית במבנה וארון תקשורת המכיל את ציוד התקשורת הנדרש למחשוב ולאינטרנט.
יחד עם זאת, המגמה כיום היא להכיל את הקשר הבלתי נפרד בין שני אמצעי התקשורת הללו, לחסוך במקום ולהתקין תקשורת אחודה – ארונות תקשורת מרוכזים המכילים את כל הציוד הנדרש ונותן מענה לצרכי התקשורת המלאים של המבנה או החברה המשוכנת בו.

באברי אלקטרוניקה לוקחים בחשבון את כלל המערכות וגודל הארון נקבע יחד עם הלקוח עפ"י צרכיו בפועל.


ארונות תקשורת

אבטחה ובטיחות
בהתקנה של מערכות תקשורת יש להביא בחשבון את שני המושגים הללו, שלמרות הקרבה הלשונית, נפרדים זה מזה לחלוטין בדרישות ובמהות.
כמו כן, חשוב במיוחד להביא בחשבון את אבטחת המידע, לצורך הגנה על המידע הרב העובר באמצעות אמצעי התקשורת הללו.
אבטחת מידע רלוונטית הן לארגונים וחברות והן לצרכני התקשורת הפרטיים, אם כי חומות ההגנה והכלים הנדרשים שונים הם.

בטיחות בהתקנת ארונות תקשורת נוגעת לבטיחות הפיזית של המשתמשים והגנה על המבנה / קומה ומתחברת ישירות להנחיות המיגון מפני אש, מנגנוני כיבוי אוטומטי במקרה הצורך, בקרת טמפרטורה והתאמת צריכת החשמל לארון על פי צורך.

איכותם של ארונות התקשורת והתאמתם תספק לצד אלה גם הגנה על רכיבי התקשורת והציוד יקר הערך הקיים במבנה.
אי התאמה של מערכות התקשורת: הטלפוניה והאינטרנט, לציוד הקיים או הצפוי ללוות את העבודה השוטפת, עשויה לגרום לתקלות רבות כמו גם לאובדן ציוד ומידע יקר וחשוב.

חיווט ארון תקשורת
ארון תקשורת מסודר
סידור ארון תקשורת